Kolay İğne Oyası Yapımı – Resimli Anlatım

Paylaş
 

İğne oyası kadınların her zaman vazgeçilmezi olmuştur. Farklı renkler ve modellerle beğenimizi kazanırken bir yandan da  kadınlar için muhteşem bir hobi alanı olmuştur. Uğraş isteyen zor modellerin yanı sıra yapımı çok kolay modeller de mevcut. Bu yazımızda yeni başlayanlar için kolay iğne oyası modeli olan  çiçekli bir modeli sizler ile paylaşıyoruz. Çok kolay olan bu model yeni başlayanlar için ideal.  Hemen anlatmaya başlayalım.

1- İlk olarak yazmanın kenarını komple zürafa yapıyoruz. Zürafa yapmayı bilmiyorsanız buradan zürafa yapımı konumuza ilerleyebilirsiniz.

2- Çiçek modelinin sıklığını kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Bu anlatımda aralarda 7 tane zürafa bırakılıp 8. zürafada geriye dönüp bir tane pırpır yapıyoruz.

3- Tekrar ipi iğnenin üzerine alarak pırpırın içinden batırıyoruz ve ipi iğneye iki kez dolayıp sıkı bir düğümle pırpırın üzerine geçiş yapıyoruz.

4- Daha sonra aynı zürafa yapımında olduğu gibi normal bir düğüm ile yine aynı deliğin içine olmak şartıyla ipimizi aşağıya indiriyoruz.(Aslında bu pırpır yapımı oluyor)

5- Yani yine önce bir tane pırpır sonra pırpırın içinden batıp üzerine geçiş ve yine normal zürafa gibi aşağı iniş ile sinek kanadı dediğimiz modelden yapıyoruz. Yalnız burada iki tane iki katı sinek kanadı yapıyoruz. Bu ortaya yaprak görüntüsü çıkaracaktır.

6- Yanına 3 tane zürafa ile ilerliyoruz. Yine sinek kanadı yapacağız buraya da.

7- Daha sonra 3. zürafaya geri dönüp içine bir pırpır yapıyoruz. Sonra yine ipimizi pırpırın üzerine getiriyoruz aynı işlemden tekrar yapıp ilk yaptığımız sinek kanadının ikinci yaprağına geçiş yapıyoruz.

8-Arada kalan köprü gibi geçiş kısmına ise onu zürafa gibi düşünüp oraya iki adet iki katlı sinek kanadı yapıyoruz.

9-Yukarıda kalan ipi yine sıkı bir düğüm ile yukarıda kalan ile aşağıya batırıyoruz. Buradaki yarım kalan ikili sinek kanadı modelini tamamlamış oluyoruz.

10- Yaprak kısmı bitmiş , çiçek bölümüne geçmiş oluyoruz. Üst kısımdaki sağ tarafta olan yaprağımızın içine sıkı bir düğüm yapıyoruz. Bu yaprağın içine 1 tane farklı renk ile pırpır yapıyoruz. Yaprağımızın içine ister 5 ister 7 adet pırpır yapıp ilk çiçeği tamamlıyoruz.

11- Aynı işlemi şimdi de alttaki yaprağın içine yapıyoruz. Bu örnekte 7 tane pırpır tercih edilmiştir.

Model bu son adımla ortaya çıkmıştır. En kolay modellerden biridir. Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin.

 

Konumuzdan Başlıklar:

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar