İğne Oyası Zürafa Yapımı – Resimli Anlatım

Paylaş
 

İğne oyası farklı modelleri ile her zevke hitap eder. Çok emek ve zahmet isteyen modellerin yanı sıra kolay modeller de vardır. Aynı zamanda güzel bir hobi aracı olan iğne oyası yapımına her geçen gün ilgi artmaktadır.

Yeni başlayanlar için en temel teknik olan zürafa tekniği de iğne oyası için olmazsa olmazlardan. Bu yazımızda iğne oyası zürafa yapımını ve tekniklerini sizlerle paylaşacağız . Zürafa yapımının püf noktaları nelerdir, nelere dikkat etmeliyiz konuları da görsellerle yazımızda mevcut.

İlk adımımız başlangıç olarak yazmanın kenarına iğne yardımıyla düğümlemek. İlk düğümün yanına iğnemizi batıralım.

Dikkat edelim! Soldaki yazmaya bağlı olan ip iğnenin üzerinde kalacak.

İğneyi ipin altından batırıyoruz ve yine iğneye takılı olan ikili ipi iğnenin sağından iğnenin altına geçiriyoruz.

Daha sonra ipi iki defa iğneye doluyoruz ve sağa doğru çekiyoruz ipi. Sonra yavaşça iğneyi yukarı çekiyoruz ve düğümü sıkıca atıyoruz.

Böylece iki düğüm arasında bir ip oluşmuş oldu. Bunun adı zürafadır. Tüm iğne oyası modellerinde önce kumaşın kenarına birer sıra zürafa yapılır ve iğne oyası modelleri bu zürafa üstüne düğümlerle bağlanır.

Önemli Not : Burada iğne oyası zürafa yapılışı işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus. Birbirini takip eden zürafaların arasının aynı uzaklıkta olması ve aynı bombeli yapıda olması.

Yapacak olanlara kolay gelsin 🙂

 

Konumuzdan Başlıklar:

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar