İğne Oyası Yarım Yıldız Havlu Kenarı Örneği

iğne oyası havlu kenarı
Paylaş
 

İğne Oyası Yarım Yıldız Havlu Kenarı Örneği

Merhabalar sevgili okurlar. 2016 yılı itibarıyla iğne oyası örnekleri daha da bir önem kazandı. Öyle ki artık herkes bu hobiyi yapar duruma geldi.  Hatta çakma iğne oyaları bile seyyar satıcılar tarafından her yerde görülebiliyor. Ama ne yazık ki emek verilmiş ve ustasının elinden çıkmış bir iğne oyasının yerini alamıyor. Nice zahmetle yapılan iğne oyası yörelere göre farklılık gösterse de aslında teknikler genelde aynı.

Kirpik, zürafa, sinek kanadı vb gibi. Yaz aylarının gelmesiyle de düğün telaşları iğne oyası yapımını bayağı artırmış olsa gerek. Muntazam yapılan bir çalışma iğne oyasının değerine değer katacağı gibi, sizinde yaptıkça motive edecektir. Aliye’nin anlatımıyla değişik şekilde tasarlayıp konumlandırabileceğiniz bir iğne oyası yıldız motifi. İster havlu kenarı, ister oda takımı, ister sehpa örtüsü…. Tasarlamak size kalmış.

Havlu Kenarı Örneği Yapılışı:

Daha sonra sıkı iğnenin üzerine iğne oyası motifimizi oluşturuyoruz. Yaprak sayısını istediğiniz sayıda yapabilirsiniz.

iğne oyası havlu kenarı

iğne oyası havlu kenarı

 

Daha sonra iki yıldız motifin arasına örümcek yapıyoruz. Çok şık örneklerden biri daha.

iğne oyası

iğne oyası

 

Ben hazır kemer kullanmak istedim. İsterseniz kemeri kendiniz yapabilirsiniz. Sadece hazır kemere sıkı iğne kendiniz yapıyorsunuz. Sıkı iğne yapmadığınız zaman hazır kemer ayrılıyor.

iğne oyasi havlu kenari

iğne oyasi havlu kenari örneği

 

Konumuzdan Başlıklar:

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar