İğne Oyası Saplı Çiçek Örneği

igne oyasi
Paylaş
 

İğne Oyası Saplı Çiçek Örneği

Resimde örneğini gördüğünüz çiçeği yapabilmek için temel iğne oyası bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Eksiğiniz varsa basit anlatımlı videolardan faydalanabilirsiniz. İğne oyası saplı çiçek örneği bir nevi ağ örüm tekniği gibi olduğundan hemen hemen istediğiniz tüm şekilleri farklı renkler kullanarak yaratabilirsiniz. Hayal gücünüz ve el beceriniz bunu yaparken belirleyici olacaktır.

 

Yapacağınız saplı çiçeği, tespih imamelerinde, ayraçlarınızda, gözlük askılarınızda, tokalarınızda, çantalarınızda ve aklınıza gelebilecek ve uyum sağlayacağına inandığınız hemen her yerde kullanabilirsiniz.

Fazladan yapacak olursanız sevdiklerinize hediye etmek için de farklı bir tercih olacaktır. ,

 

İğne oyası çiçeğin yapımına yeşil renkle 7 zürafa yaparak başlıyoruz.

Çiçeğin yeşil sapı istediğiniz uzunluğa geldiğinde 2 zürafayı arttırarak yaprak yapmaya başlayabilirsiniz.
Sap ve yapraklarla işimiz bitince çiçeği yapmaya başlayabilirsiniz. 4 zürafayı arttırarak çiçeğinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.
Çiçeğin taç yapraklarını dört tane olacak şekilde tamamladığınızda her birini yanındakiyle yarıya kadar birleştirebilirsiniz.
Bu işlem de tamamlandıktan sonra sıra sapımız ve çiçeğimizi birleştirmeye geldi.
Normal dikiş yöntemiyle sapımızı da çiçeğimizle birleştirdik ve işimiz burada sona erdi. Çiçeğinizi istediğiniz renk ve sayıda yaparak farklı konseptlerde kullanabilirsiniz. Bazı örneklerde, farklı modellerde çiçekler kullanılarak bir araya getirilmiş ve bir buket havası ortaya çıkarılmıştır. Bu iğne oyalarını düz bir kumaş zemin üzerine dikip gererek çerçevelettirip, pano olarak da kullanabilirsiniz.

Sevdiklerinizle birlikte iyi günlerde kullanmanızı dileriz.

 

Konumuzdan Başlıklar:

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar