İğne Oyası Papatya Yapımı

iğne oyası örnekleri papatya yapımı
Paylaş
 

Şarkılara dahi söz konusu olan papatyalar, kadınlar tarafından mest olunan bir çiçektir. Kokusu, görünümü ve yapısı dolayısıyla oldukça narin olup, temizliği ve saflığı ile vurgulanmaktadır. Bazı ünlü şarkılarda papatyalar kadar, papatyalar gibi benzetmeleriyle bu çiçeğin ne kadar güzel ve anlamlı olduğunun altı çizilmiştir. İğne oyası papatya yapımı da bu yüzden mantıklı bir seçim olacaktır. İğne oyası örnekleri arasında başlangıç için de kolay bir model sayılan papatya yapımı anlatımımızda sizleri bekliyor.

Papatyalar geçmişten günümüze kadar dekor amaçlı kullanılmaktadır. Canlı papatyanın kurutulması, resminin çizilmesi gibi sanatsal etkinliklerin yanı sıra oya ve örgülerde kullanılmaktadır. Giysilerin, eldivenlerin, tokaların ve hatta ayakkabıların süslemesinde kullanılan iğne oyası papatya modeli, yapımı oldukça kolay olan bir şeydir.

Renk olarak yapacağınız seçim size kalmıştır. Sarı papatya mı yoksa beyaz papatya mı yapacaksınız buna göre iplik seçmelisiniz. Böylece yapacağınız modelin başlangıcını planlı bir şekilde yapmış olursunuz. Mendillerin, havluların, eşarpların kenarında kullanarak zarif ve ince bir tasarımı tamamlamış olursunuz.

İlk önce parmağınıza ipi dolayın ve 6 zürafa yapın. Boruyu tamamlayın ve boru etrafına bir sıra kadar dönün. Yaptığınız altı tane zürafayı büzün ve sıkılaştırın düğüm atarak. Bu işlem sonrasında toplam 9 sıra yapın ve yaprak kısmı için de üç zürafa daha ekleyin. Her zürafa için üçer tane daha yaparak ikinci sırayı da 9’a tamamlayın.

Daha fazla iğne oyası örnekleri için: İğne Oyası Örnekleriiğne oyası papatya yapımı

iğne oyası papatya yapımı

iğne oyası papatya yapımı

iğne oyası papatya yapımı

iğne oyası papatya yapımı

iğne oyası papatya yapımı

iğne oyası papatya yapımı

iğne oyası papatya yapımı

Konumuzdan Başlıklar:

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar