İğne Oyası Örnekleri Küpe Yapımı

igne-oyalari
Paylaş
 

İğne Oyası Küpe Nasıl Yapılır?

İmitasyon küpeler kulağımızı acıtırken, altın ve gümüşten yapılanlar da cebimizi yakıyor. Siz de ağır küpelerden hoşlanmıyor ve farklı model arayışlarına giriyorsanız, bu iğne oyası örneği tam size göre. Çeşit çeşit yaparak kullanabilir, sevdiklerine hediye olarak verebilir ve isterseniz satarak ek gelir kazanabilirsiniz.

İhtiyacımız olan malzemeler çok uygun fiyatlara hobi mağazalarında ya da bijuterilerde satılmaktadır. Masırlarınızı, iğnelerinizi ve küpe klipsinizi aldıysanız işleme başlayabiliriz.

 
Önce çiçeğimizin iç tarafını yapmak için yeşil rengi alıp zürafa yapıyoruz.

İğne Oyası Küpe

iğne oyası örnekleri

 

iğne oyası küpe yapımı

iğne oyası küpe yapımı

 

Zürafalarımızın üzerine farklı renkte olan bir iple iki zürafa daha ekliyor ve beşinci sıraya kadar arttırmalı olarak ilerliyoruz. Sonrasında iki zürafa kalana kadar azaltıyoruz.

İğne Oyası Küpe Yapımı

igne oyasi ornekleri

 

İğne Oyası Küpe Yapımı

igne oyasi

Aynı yöntemi kullanarak farklı renklerde altı adet zürafayı tamamlayarak küpe klipsine takıyoruz.

iğne oyası küpe yapımı

iğne oyası küpe yapımı

 

igne oyalari

igne oyalari

 

iğne oyaları

iğne oyaları

 

iğne oya örnekleri

iğne oya örnekleri


Uzmanlar tarafından küpelerin baş ağrısına neden olabildiği kanıtlanmıştır. Kıkırdağınızı aşağıya çeken materyalleri uzun süre kullanmayın. İmitasyona alerjiniz varsa klipsin üzerine şeffaf oje sürüp kurumasını bekleyin, sonra rahatça kullanabilirsiniz.

Bu küpelere boncuklar ekleyerek hareketlendirebilirsiniz. Ayrıca sallantılı klipslerin yanında, kulağında delik olmayanlar için mıknatıslı olanlar da satılmaktadır. Onlardan edinip iğne oyası örnekleri çiçeğinizi üzerine güçlü bir yapıştırıcı ya da bir damla silikon yardımıyla tutturabilirsiniz.

Modelin aynısından kolye ve bileklik yaparak takım haline getirebilir, ister kendiniz için isterseniz sevdiklerinize vererek değerlendirebilirsiniz.

İğne oyası yapmayı bilmiyor ya da zaman ayıramayacağınızı düşünüyorsanız, artık kullanmadığınız bir iğne oyalı çember kenarını kesip istediğiniz aparata yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Konumuzdan Başlıklar:

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar