İğne Oyası Lale Çiçeği Tespih Ucu Yapımı

İğne oyası örnekleri Lale Çiçeği
Paylaş
 

Geçmişten günümüze kadar gelen oyalar, mantık ve model çalışmalarıyla her alanda kullanılabilir hâle gelmiştir. Danteller 80’li yıllarda en çok rağbet gören örgü aksesuarları arasında yer alırken, günümüzde havlu kenarları, eşarplar ve ev dekorasyonunda kullanılan iğne oyası modelleri yer almaktadır. Hatta tespih modelleri için imame yapımı da şuanda son derece ünlüdür. Lâle, gonca, gül, papatya benzeri onlarca çiçek türevini tespih ucu yapımında kullanabilirsiniz. Yeni iğne oyası örnekleri arıyorsanız alışılmışın dışında bir görünümü olan çiçekler tesbihlerinizi ve çeyizlerinizi süsleyebilir.

Bu yazımızda bizim anlatacağımız çiçek ve kullanım alanı ise lale çiçeği tespih ucu yapımı olacak. İğne oyası bildiğiniz üzere tığ ve güzel bir iplikle yapılır. İpin kalitesi ne kadar iyiyse, elinizin emeği ve işçiliğiniz o kadar ön plânda olacaktır. Bu konuya dikkat ederseniz her zaman mutlu olursunuz.

Öncelikle ilk adımımızda dört tane zürafa yaptıktan sonra ipi çekerek sıkmalısınız. Ardından bir sıra daha zürafayı çevre kısma yapmalısınız. Her bir zürafanın iç kısmına 3 tane zürafa yapmaya başlıyorsunuz. En başta, orta kısımda ve sonda sırayla fazlalaştırmaya başlıyorsunuz. 5, 7, 9, 11 şeklinde sırayla gitmeli ve en son 11 zürafa da durmalıdır. Tamamladıktan sonra orta kısımdan fazlalaştırmaya başlamalı ve sayıyı 11 yapmalısınız.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra sökme sırasına gelerek sayı bir kalana kadar devam ediyorsunuz. 4 farklı yaprağı bu şekilde tamamladıktan sonra birleştirmeniz yeterli olacaktır. Ortaya istediğiniz gibi lale çiçeği tespih ucu çıkmış olacaktır.

Diğer iğne oyası modellerimiz için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın: İğne Oyası Örnekleri

İğne oyası örnekleri Lale Çiçeği İğne oyası örnekleri Tesbih Ucu Lale çiçeği tesbih ucu

Konumuzdan Başlıklar:

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar