İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri

igne-oyasi-havlu-kenari-modelleri
Paylaş
 

Evde boş kaldığınızda can sıkıntısına mükemmel bir çare olan el işleri, hem kadınlar arasında zevkli bir uğraş hem de evine katkı yapıldığında güzel bir getirisi olmakta. El işleri arasında olan ve bayanların en çok tercih ettiği uğraşlardan bir tanesi iğne oyalarıdır. İğne oyalarını hem havlu hem de yazma kenarlarında kullanmak mümkün. Bunun yanında bayanların bazıları iğne oyası havlu kenarı örnekleri sayesinde evine ek gelir kaynağı sağlamaktadır.

İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri arasında gösterilen modelleri incelediğimizde yemeni oyası havlu kenarı, iğne oyası havlu kenarı ve halkalı havlu kenarı modelleri göze çarpmaktadır.

Yapılış olarak iğne oyası havlu kenarı nasıl yapılır ;

Havlunuzun üstündeki desene uygun renkleri seçmekle işe başlayabilirsiniz. Oya yapımı için oldukça geniş bir renk seçeneği mevcuttur. Aradığınızı her rengi ve tonlarını bulmanız mümkündür. Kullanacağınız tığı oya yapımına uygun seçmeniz önerilir. Havlu kenarı yapılışı küçük aralıklar bırakarak bata çıka zincir çekerek başlar. Havlunun başından sonuna kadar bu şekilde ip ile havluyu birleştirmiş olursunuz. Çok bol ya da sıkı zincir çekmemeniz gerekir. Yeni satın aldığınız havluyu oyasını yapmadan önce yıkamanız gerekir. Çok fazla çektirmeden ütüledikten sonra işleme başlayabilirsiniz. Havlu yıkandığı zaman toplama yapabilir. Bu nedenle örneğiniz dalgalanır ve güzel görünmez.

İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri

Konumuzdan Başlıklar:

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar