Gelin Adaylarına Özel Oya Örnekleri

Paylaş
 

Yakın bir zaman içerisinde düğün yapacak olan gelin adayları; çeyizlerinin de kusursuz olmasını isterler. Gelin adayının çeyizinde birbirinden güzel havlular ve tülbentler yer alacağı için; çeyizlik oya modelleri de bu noktada ön plana çıkmaktadır. İlk olarak gelin adaylarının tığ oyaları ile havlu ve yazma kenarlarına çeşitli işlemeler yaptıkları görülmektedir. Daha sonra bu konuda ustalaşan bayanların iğne oyaları ile hünerlerini daha güzel bir biçimde göstermeleri dikkat çekmektedir. Gerek tığ ile gerekse de iğne ile yapılan birçok farklı oya modelinin yer alması; gelin adaylarının bu noktada elini bollaştırmaktadır.

Gelin adaylarının çeyiz hazırlayacakları sırada karşılarına çıkan örnekler arasından seçim yaparken; kendi beğenilerine ters düşmeyecek olanlara yönelmeleri gerekiyor. Bu arada yörelere göre farklı motiflerin yer alması da yine gelin adaylarının bu konuda seçim yaparken zorlanmamaları ve istedikleri modelleri bulmaları adına önemli bir fırsat olmaktadır. Çeyizlik oyalar arasında; dantel oyaları da yine popüler bir hal almaktadır. Birçok gelin adaylarının çeyizinde dantel oyalarına yer verdiği de görülmektedir.

Gelin Adayları Tığ ve İğne Oyalarıyla Çeyizlerini Şahane Bir Görünüme Kavuşturuyor

Birçok gelin adayı tığ ya da iğne oyalarını kullanarak, çeyizlerinde yer verdikleri havlu ve tülbentleri görsel açıdan daha güzel bir hale getiriyorlar. Bu şekilde çeyizleri herkes tarafından beğeni topluyor. Havlu ve tülbent kenarına işlenen çeyizlik oya modelleri arasında; çiçek deseni daha fazla ön plana çıkarken, gelin adaylarının da bu motifi birçok kere kullandıkları görülüyor. Çeyizlerini görsel açıdan daha cazibeli bir hale getiren tığ ve iğne oyaları; her sene farklı motifleri ile gelin adaylarının karşısına çıkıyor ve herkes kendi isteği doğrultusunda bu örnekler arasından seçimini yapabiliyor.

Eğer siz de yakın bir zaman içerisinde evlenecekseniz; çeyizinizin daha güzel bir hale bürünmesi adına, yeni sezon çeyizlik oya modelleri arasından seçim yapabilir ve işlemeye başlayabilirsiniz. İşlemek istediğiniz oya örneğinin; havlu ya da tülbent ile uyumlu bir görüntü çizmesine de bu noktada önem vermeniz gerekiyor değerli gelin adayları.

İşte iğne oyası yeni gelin örnekleri;

  • Site Yorum

Bir yorum bırak