En Güzel İğne Oyası Örnekleri 60 Adet

iğne oyası örnekleri
Paylaş
 

İğne oyası adından da anlaşıldığı üzere iğne ve iplik ile yapılan muhteşem el sanatı ürünleri. Bu ürünler tamamen el emeği ve göz nuru olarak nitelendirilebilir. Verilen uğraş ve yapılan süslemeler oldukça farklı modeller ortaya çıkartıyor. Bu yazımızda facebook gruplarımızdaki iğne oyası örneklerini bir araya getirdik. Kendi iğne oyalarınızı yazımıza eklemek isterseniz yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi iğne oyaları her alanda kullanılabilmektedir. Anadolu kadınının duygularının, düşüncelerinin dışarı yansıması olarak tabir edebileceğimiz iğne oyası kültürümüz hala yarini koruyor. Yeni genç kızlar artık bu sanatımıza daha fazla ilgi gösteriyor ve yeni iğne oyası modelleri arayışı içerisine giriyor. Sayıları hızla artan oya le ilgili siteler ve facebook grupları beraberinde çeşitlilik de getirdi. Bu çeşitlilik sonucunda iğne oyasının usta ellerine sahip kadınlar artık farklı iğne oyası örneklerine yöneliyor. Erkekler en son çıkan arabalara bakarken kadınlar en son çıkan iğne oyası örnekleri arıyor.

İğne Oyası Modelleri 

Anlatımını kendimiz hazırladığımız veya sevenlerimize yaptırdığımız oyalara buradaki sayfamızda yer vermeye çalışıyoruz. Yeni çıkan iğne oyası modellerini çok yakın takip edemesek de bu yazımızdaki listeyi güncel tutmaya çalıştık. Öte yandan aşağıdaki örnekler arasında artık klasik halini almış olanlar da var. Seçim yaparken oldukça zorlansak da seçtiğimiz 60 adet iğne oyasını beğeneceğinizi umuyoruz.

İğne oyası modelleri eskiden daha çok beyaz ve düz olan danteller ile yapılırdı. Son zamanlarda ise artık farklı farklı tasarımlar ortaya çıktı. Şu bir gerçek ki iğne oyası artık her haliyle kullanılıyor. Perdeler, salon takımları, tesbih uçları, yazma kenarları ve sayamayacağımız her alanda iğne oyaları vazgeçilmezimiz oldu. Sizler de benim gibi ilk yaptığınız iğne oyasını saklıyorsanız elinize alıp bakın ve modellerimizle karşılaştırarak değişiklik olup olmadığına karar verin.

İğne Oyası Örnekleri

 

İğne oyası modelleri 2017 yılında genelde çeyizdeki yastıklar, yorganlar, çarşaflar, eşarplar, havlular ve diğer aksesuar ürünlerinde kullanılmaya devam ediyor. Lâle, gül gibi çiçek modelleriyle yapılan tespih imameleri dahi mevcut. Bu yüzden son derece geniş bir ürün yelpazesi oluşmuş durumda. Benim favorimse farklı çiçekleri birbirine bağlayarak oluşturulan “iğne oyası örnekleri”. Yazma kenarları da elbette en beğenilen örneklere ev sahipliği yapıyor. Yazma kenarları kategorimizde farklı modelleri bulabilirsiniz.

Evinize gelen misafirinize özel havluluklardan sadece havlu çıkarmıyorsunuz. Kenarında ve yüzeyinde yer alan kusursuz ve dikkat çekici oyalar misfarinizin de dikkatini çekecektir. Şık, zarif ve özel bir hissiyat veren bu kültürümüz 2017 yılında da yerini koruyor. Eskiden yaptığınız iğne oyası örneklerine bakarak geçmişi de rahatlıkla yaşayabilirsiniz.

Genelde Anadolu kadınlarının boş vakitlerini değerlendirmek ve yazma kenarlarında kullanmak için yapmış olduğu el emeği ürünleri artık maddi açıdan da kadınları mutlu ediyor. Yeni yaptığınız bir iğne oyasını 50 lira ile 200 lira arasında satabilirsiniz. Öte yandan sektörel olarak bu durum sanayileşmiş ve plastikten desenler basılarak dantel görünümü verilen masa örtüleri dahi çıkartılmış. Bu durum işçiliğin ne kadar emek ve özen gerektirdiğini bizlere hatırlatıyor.

Yazımızı sonlandırırken iğne oyasına başlarken nasıl bir yol izlemeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Yukarıda gördüğünüz iğne oyası örnekleri dikkatinizi cezbettiyse öncelikle Youtube’da veya sitemizde anlatımlı bir iğne oyası yapılışı izlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu video ile iğne oyası yapmanın size uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz:

Videoyu izledikten sonra kararınızı verdiyseniz bizim tavsiyemiz İSMEK’in düzenlediği kurslara katılmak. Eğer şehrinizde böyle bir kurs yoksa canınızı sıkmayın. Facebook grupları ve Youtube videoları da başlangıç için size yeterli gelecektir. Son olarak tavsiyemiz şu: İğne Oyası Örnekleri paylaşın. Paylaşın ki oluşturmaya çalıştığımız gruplar büyüsün, örneklerimizin çeşitliliği artsın.

iğne oyası örnekleri

Yeni iğne oyası örnekleri adeta çağ atladı. Bu çiçeği yakanıza da takabilirsiniz!

Konumuzdan Başlıklar:

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar