Boncuklu Yazma Kenarı Anlatımlı Örnekler

en-yeni-boncuklu-yazma-modelleri
Paylaş
 

Yazma kenarları kapalı hanımlar için daha fazla tercih edilmektedir. Yazmanın kenarlarının süslü olması daha da önemli. Boncuklu yazma kenarı işlemek isteyen hanımlar, nasıl ve ne şekilde bunları yapacağını bilemezler. Yani ilk kez başlayacak olanlar oldukça zorlanabilir.

Boncuk İşlemeli Yazmalar

Ülkemizin tüm bölgelerinde el işlerine verilen değer oldukça yüksektir. Yazma, havlu, çeyiz, patik, yelek derken bir çok ürünü el emekleri yapılarak satışa sunulduğunu söylemek mümkün. Biz bayanlar yazma kenarı alırken veya işlerken, yazmanın gösterişli olmasını düşünürüz. Özellikle boncuklu yazma kenarı modelleri her yıl olduğu gibi bu yılda oldukça fazla tutulmuş.

Sizler de yukarıdaki örnek modeller aracılığı ile dilerseniz kendinize veya sevdiklerinize yazma kenarı işleyebilirsiniz. Boncuklu yazmalar, halk dilinde tülbent anlamına da karşılık geliyor Özellikle doğu ve Karadeniz bölgesi bayanlarında yazma kenarı süslemeleri oldukça yaygındır.

Boncuklu Yazma Kenarı Örnekleri

Anlatımlı örnekleri incelediğimizde yapılması o kadar da zor değil. Yapmanız gereken iğne ile yukarıdaki modellere bakarak hızlı olmadan işlemeye başlamak.

Piyasada bir çok modelin olduğunu biliyoruz. Ancak kolay mı yoksa zor mu olması konusunda son kararı yine sizler vereceksiniz. İlk kez girecekseniz bu işe kesinlikle kolay yazma kenarı motifleri ile başlamanızı öneriyoruz. Zordan başladığınızda süreç uzayacağı için sıkıntıya girebilir, sinirli olabilir kısaca huysuz bir ruh haline dönüşmek mümkün ! Bu yüzden tavsiyemiz basit modeller ile uğraşmanızdan yana.

Konumuzdan Başlıklar:

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar