Boncuklu İğne Oyası Modelleri 2017

boncuklu-yazma-modelleri-2017
Paylaş
 

Yazma ve havlu kenarı süslemelerinde kullanılan iğne oyası, biz bayanların en fazla tercih ettiği örnekler arasında ; boncuklu iğne oyası modelleri 2017 geliyor.

Boncuklu yazma kenarı örnekleri arasında bir çok modeli görmek mümkün hanımlar.

Boncuklu Yazma Oyaları 2017

Herkesin bildiği gibi el işi seven hanımların ve genç kızların özellikle son yıllarda iğne oyasına merak sarması ile unutulmaya yüz tutmuş iğne oyası motiflerini tekrar gün yüzüne çıkarmıştır. Özellikle boncuklu iğne oyası modelleri çok farklı alanlarda ve farklı ürünlerde süsleme olarak kullanılması ile ev tekstili sektöründe önem kazanmıştır. Bu el işi tarzının tekrar önem kazanması ile iğne oyası modelleri evimizde tekrar yerini almaya başlamıştır.

İğne oyası çok eski zamanlardan günümüze kadar gelen süsleme sanatının vazgeçilmez bir parçasıdır. Gelinlik çağında olan kızların özellikle eski zamanlarda bu işi bir meslek kadar güzel yerine getirdikleri görülmektedir. Çeyizlerin en güzel süsleri ve en güzel parçaları daima iğne oyası takımları olmuştur. Günümüzde birçok bayan tarafından yapılarak satılmaktadır. Bu el işinin zahmetli olması ve çok kişinin yapamayacağı bir süsleme şekli olması nedeniyle, maliyetli, zahmetli ve vakit alan ürünler ortaya çıkmaktadır.

Boncuklu iğne oyası modelleri nerelerde kullanılır

Boncuklu iğne oyası modelleri genlikle tülbent kenarlarını süsleyen el işi çeşididir. Tülbentlerin yanı sıra, şallarda da süsleme tekniği olarak kullanılmaktadır. Kapalı olarak giyinen bayanların en önemli görsel süsleridir bu oyalar. Günümüzde vitrin takımları ve oda takımlarında da boncuklu iğne oyası sanatıyla karşılaşmaktayız. Fiskos örtüsü olarak da salonlarımızı süsleyen bu güzel el işli örtüler emek vererek sabır ve itina ile ortaya çıkmaktadır.

Konumuzdan Başlıklar:

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar