Anlatımlı Kare Lif Modelleri Ve Yapılışı

anlatımlı kare lifleri
Paylaş
 

Kare Lif Modelleri her evde olması gereken lif türlerinden bir tanesidir diyebiliriz. Ev hanımlarının banyolarına verdikleri önemi biliyoruz. Bu yüzden banyo dekorasyonunda önemli bir parça haline gelen lif seçimi, oldukça önemlidir. Lifin deseni ve rengi dahilinde banyo dekorasyonu ile uyumlu olmasına dikkat etmekteyiz.

Örgü işleri ile uğraşıyorsanız bayanların severek satın aldığı veya örmek istediği lif modelleri arasında bir bağ olduğunu hatırlatalım. Sizlerde örgü işlerinden anlıyorsanız ve lif yapmak istiyorsanız önceliğiniz bu lif modeli olmalıdır. Yani kare lif modeli halinde güzel örnekler sunabilirsiniz.

Anlatımlı Kare Lif Modelleri olarak aşağıdaki örnekler sizlerin işlerini göreceklerdir. Peki kare lif modelini nasıl yapacağız aşağıdaki detaylar sizlere fazlası ile yardımcı olacaklardır.

Lifimize başlarken iki zincir çekip ilk zincire batıp tek seferde çıkıyoruz. Oluşan bu halkanın içine 3 kere batarak belirli uzunluğa kadar ipi çekip tek seferde çıkıyoruz ve bir zincir daha çektiğimizde ilk bademizi oluşturmuş oluyoruz. Bu bademlerden 21 tane yaptıktan sonra ilk sıramız tamamlanmış oluyor. Üst sıraya geçebilmek için aynı şekilde iki badem yaparken ikinci bademde alt sıradaki 1. ve 2. bademin ortasına batarak yapıyoruz. Devamında ise ilk bademden çıkmadan ikinci bademide alttaki sıradaki iki bademin ortasına batarak yaptıktan sonra iki bademden de tek seferde çıkıyoruz. Bu işleme devam ederek ilk sırayı bitiriyoruz. İlk sıramız bittikten sonra ikinci sırada lifdeki modelimizi badem sayılarına göre yaparak tamamlıyoruz ve kullandıkça lifimizin sarkmaması için etrafına kirpik yaptıktan sonra lifimizi bitirmiş oluyoruz.

Kare Lif Modelleri

Konumuzdan Başlıklar:

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar